| madalinaf0510 a întrebat:

Bună! În ultimul timp am acumulat multe kg, mă întrebam cum pot slăbi până la vară ????. sala fac dar fără un antrenor deci de acolo nu prea am rezultate.și nici 1500 nu dau pe lună pentru un antrenor ????????.Am observat ca mănânc uneori fără să îmi fie foame deși încerc să nu tot ajung să mănânc și mereu vreau ceva dulce
.mă puteți ajuta cu sfaturi ???????? Am 1, 67
24 de ani și 86kg ????

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

În primul rând trebuie să nu mai mănânci nimic seara. Nicimăcar un fruct. Doar bei apă; fără ceai și fără suc. Este cel mai important lucru.
Rămâi doar cu două mese pe zi: dimineața și la prânz, și absolut nimic între ele.
În al doilea rând trebuie să te obișnuiești să mergi mult pe jos. Dacă este nevoie cobori cu 1-2 stații mai înainte. Folosești doar încălțăminte adecvată.
Masa de seară este cea mai vinovată pentru îngrășare. Trebuie să-ți stabilești programul în așa fel încât să nu mai mănânci seara și să mergi mult pe jos în fiecare zi. Nu trebuie să ajungi epuizată de efort. Dar trebuie să mergi atât cât poți.

| madalinaf0510 explică (pentru anonimg):

Pentru mine e cam greu ca momentan nu am de muncă și stau foarte mult timp în casă, de aceea și m-am îngrășat tare. m-am mutat intr-un oraș nou și nu am prietene să zic ca mai ies să nu stau atâta în casă. Deși eu știu cum să mănânc sănătos nu reușesc sa o fac stand atât acasă tot cigulesc chiar dacă sunt plină tot mai caut ceva. în iarnă am slăbit de eram ok. după am început de am pus 20kg în foarte puțin timp și nu mi-am dat seama

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Abtine-te de la dulciuri.

| ioana748 a răspuns:

Regimul Mayo de 13 zile pentru inceput.
Apoi mers pe același principiu inca doua luni.
Mult succes❤️