| Relav a întrebat:

Mod de utilizare:
Câte 2 capsule pe zi în doză unică, cu o cantitate adecvată de apă. Se administreaza amandoua odata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Doză unică trebuie să fie separată. Dacă scrii pe google "ce înseamnă doză unică" vei găsi ca fiind o singură pastilă.
Probabil două dimineața și două după amiaza sau seara, dar fiecare pastilă trebuie luata separat și nu împreună cu o altă pastilă. Posibil ca una să fie luată înainte de masă, iar cealaltă după ce ai mâncat; sau trebuie să existe o jumătate de oră sau mai mult între cele două pastile.

| Furnicuta000 a răspuns:

Daca nu se specifica daca se ia dimineata si seara, atunci da, le iei pe amandoua odata

| ioana748 a răspuns:

Da, doua pastile odata, daca doar atat este specificat

| Anonimul151 a răspuns:

La ce anume te referi? Nu ai menționat medicamentul la care te referi.

| LisaJulie a răspuns:

În general da, doua pastile odată dar trebuie sa citești cu atenție prospectul!